ניקוי ספות » ניקוי ספה בבית – טיפים יעילים ושימושיים

ניקוי ספה בבית – טיפים יעילים ושימושיים

הספה היא אחד מהרהיטים השימושיים בבית. כיוון שכך היא עלולה להישחק ולהיפגע משלל פעילויות אשר מתקיימות עליה. קפיצה עם נעליים או רגליים מלוכלכות, משקה שנשפך, אוכל שנפל עליה. כל אלו מפגעים שעלולים להשאיר כתמים לטווח הארוך.

ניקוי ספה בקלות בבית – טיפים יעילים ושימושיים

במקום להסכים לגורל זה, אספנו עבורך שלל טיפים ועצות שיעזרו לך לשמור, בקלות, על אחד הרהיטים האהובים בבית

טיפ ראשון – לנקות רק עם חומרים המתאימים לספות

בכל מקרה, ניקוי ספה בבית יתבצע אך ורק עם כלים ועם חומרים המתאימים לכך. במידה ויש לך הוראות שהתקבלו על ידי היצרן, מומלץ לעבור עליהן. בנוסף, אם מצאת חומר חדש, תמיד מומלץ לנסות אותו במקום נסתר, להמתין ולראות שהוא לא יוצר בעצמו כתם. רק לאחר מכן ניתן לבצע את הניקיון.

טיפ שני – שאיבה שבועית והוצאת הכריות

ניקיון שבועי יחסוך לך את הצורך לבצע ניקיון יסודי כל מספר חודשים.

שאיבה שבועית של הספה, כולל הסרת הכריות (אם ניתן) ושאיבה תחתן או לחילופין, שאיבה בניהן, תאפשר לך ליהנות מישיבה נוחה ונעימה. אם אין לך שואב אבק, מומלץ להצטייד באחד ולהקפיד שהמברשת שלו תתאים גם לבדים עדינים.

טיפ שלישי – הימנעות מהרטבת הספות

באופן כללי לא מומלץ להרטיב את הספות סתם כך ובוודאי שלא להשאיר אותן רטובות.

גם במקרה שהן התלכלכו כתוצאה ממשקה שנשפך עליהן או אוכל, עדיף להשתמש במטלית רטובה ולא להעמיס עליהן במים וחומרים אחרים שלא בטוח שישפרו את מצבן.

יכול לעניין אותך גם:

טיפ רביעי – לנקות את הכתם במהרה

אחת הבעיות של רהיטים מבד הוא ההעמקה של הכתם. ברגע שנשפך דבר מה על הספה יש לנקות אותה במהירות. המתנה עד לזמן שיהיה לך נוח עשויה להזיק ולגרום לכתם להיות עמוק וקשה יותר. יש להשתמש במטלית או מגבת נייר ואפילו במגבון לא מבושם על מנת לספוג את הנוזלים. לאחר מכן ניתן להשתמש בחומר הניקוי המתאים. בכל מקרה, מומלץ להימנע משפשוף של הכתם ולנקות בעזרת "תיפוף" עליו.

טיפ חמישי – פיתוח הרגלים מונעי לכלוך

מניעה היא הדרך הטובה ביותר לשמירה על הרהיטים. כדאי לוותר על אכילה ושתייה תוך ישיבה על הספה (ככל האפשר) ובוודאי שלא לעשות זאת תוך על מנת פעולה נוספת אשר יכולה להוביל לנפילה של האוכל והשתייה. כדאי לסדר לבעלי החיים מקום משלהם ולהרגיל אותם להתרחק מהספות.

טיפ שישי – ניקוי ספה בקלות בבית עם אנשי מקצוע

הדרך הפשוטה ביותר לנקות את הספות היא לקרוא לאנשי מקצוע. אנחנו לא אמורים להגיע אלייך אחת לשבוע ואפילו לא אחת לחודש. אבל, ניקיון יסודי אחת לשישה חודשים או אפילו אחת לשנה, יאפשר לך להחזיר את הזמן לאחור וליהנות מהרהיטים הנוכחיים שלך למשך שנים רבות. אנו באביתר אחזקות שמחים לעמוד לרשותך ולעזור לך לשמור על ספות מבריקות, בניקיון יסודי שמתבצע אצלך בבית.

לפרטים נוספים – פנו למומחים של אביתר אחזקות כעת.